Serwis i naprawa laptopów HP to nasza specjalność. 🙂

Laptopy amerykańskiej firmy HP to synonim solidności, dlatego tak wiele korporacji decyduje się na wyposażenie swoich biur w sprzęt produkowany właśnie przez to przedsiębiorstwo. Niestety także najlepsze i najbardziej trwałe laptopy mogą ulec zniszczeniu z powodu uszkodzeń mechanicznych czy też zwykłego zużywania się sprzętu. Nawet osoba, która dobrze orientuje się w świecie informatyki nic nie poradzi na zepsuty układ BGA czy tak łatwo nie zregeneruje laptopa po jego zalaniu. Gdy pojawia się kłopot z laptopem firmy Hewlett-Packard, warto zamiast podejmowania się samodzielnych prób rozbierania sprzętu, skontaktować się z serwisem naprawy laptopów. Takie rozwiązanie pozwoli na niedopuszczenie do dalszych zniszczeń podzespołów.

 

 

Usterki laptopów HP

Laptopy HP ulegają różnym usterkom i uszkodzeniom, niektóre z problemów mają związek z oprogramowaniem, inne z nieprawidłowo działającymi podzespołami. Najczęstszymi typami napraw laptopów HP są:

  • naprawa układu BGA, którego uszkodzenie wiąże się z nieprawidłowym wyświetlaniem się obrazu na ekranie,
  • regeneracja laptopa po zalaniu,
  • naprawa wsadu BIOS, który gdy źle funkcjonuje, uniemożliwia włączenie laptopa,
  • wymiana gniazd zasilania i portów, takich jak USB, HDMI czy czytniki kart,
  • odzyskiwanie cennych danych,
  • przeinstalowywanie systemów operacyjnych oraz sterowników, które przestały działać z powodu wirusów, nieodpowiednich aktualizacji czy błędów użytkownika,
  • wymiana podzespołów (takich jak karta graficzna, dysk twardy, karta dźwiękowa),
  • wymiana uszkodzonych matryc i klawiatur,
  • czyszczenie układu chłodzenia, którego nieprawidłowe działanie może prowadzić do przegrzewania się laptopa.

 

Naprawa laptopów HP

Profesjonalny serwis naprawiający laptopy HP przed przystąpieniem do działań najpierw wykonuje bardzo skrupulatną analizę stanu, w jakim znajduje się sprzęt. Pozwala to na postawienie odpowiedniej diagnozy i przekazanie klientowi, z jakim kosztem będzie wiązała się naprawa. Od właściciela laptopa zależy, czy woli on wybrać opcję naprawy czy też może wymiany poszczególnych podzespołów.

Serwisanci naprawiający laptopy mają dostęp do specjalistycznych urządzeń, który pozwalają na wykrycie błędów w mostkach, chipsetach czy na płycie głównej. Dają one także możliwość prawidłowego skonfigurowania BIOSu, systemu operacyjnego czy dodatkowego oprogramowania. Tylko współpraca z profesjonalnym serwisem pozwoli na sprawną naprawę laptopa, która nie będzie wiązała się z długim okresem oczekiwania czy wysokimi kosztami.

 

Serwisanci nie dość, że są profesjonalni, sprawni i słowni, to jeszcze uprzejmi i uczciwi. Doradzili mi rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędziłem 1500 zł, mimo że w teorii sami mogli je zainkasować. Definitywnie najlepszy serwis w Trójmieście i okolicach.
Rafał Skwarek