Serwis i naprawa macbooków to nasza specjalność. 🙂

Apple to znana i ceniona firma, produkująca wydajnie pracujące laptopy, zwane MacBookami. Sprzęt z charakterystycznym logo jabłuszka wybierany jest ze względu na swój ciekawy design, prestiżowy charakter i wysoką funkcjonalność. Apple wystartował ze sprzedażą laptopów w 2006 roku i od tamtej pory zdążył zaskarbić sobie grupę bardzo oddanych fanów. Mimo tego, że MacBooki są często uważane za sprzęt, który nie jest zbyt awaryjny, trudno jednak wyeliminować zdarzenia losowe oraz zwykłe starzenie się podzespołów, które prowadzą do usterek w laptopach Apple. 

Najczęstsze problemy z laptopami Apple

Do najczęściej spotykanych kłopotów z Macbookami należą:

  • przypadkowe zalanie sprzętu,
  • upuszczenie laptopa,
  • spalony zasilacz lub podzespoły, co spowodowane jest przepięciami na linii energetycznej lub burzą,
  • błędy w oprogramowaniu OS X, wywołane przez niefortunne aktualizacje lub nieprawidłowe użytkowanie laptopa,
  • utrata ważnych plików,
  • brak dźwięku,
  • nieprawidłowo wyświetlana grafika, na co może mieć wpływ uszkodzenie płyty głównej,
  • laptop się nie włącza lub bardzo często się resetuje.

W laptopach firmy Apple może dojść także do innych, często rzadkich, usterek, a tylko konsultacja ze specjalistycznym serwisem komputerowym pozwoli na skuteczne zrewitalizowanie laptopa. Własne próby naprawy MacBooka mogą nie tylko nie przynieść spodziewanych rezultatów, lecz spowodować trwałe uszkodzenie laptopa, co będzie wiązało się ze zdecydowanie wyższym kosztem jego naprawy. Jednym z koronnych przykładów jest suszenie Macbooka na własną rękę, co najczęściej skończy się jeszcze większym uszkodzeniem sprzętu. Gdy zauważy się jakąkolwiek usterkę, należy wyłączyć komputer i skonsultować się z serwisem naprawy laptopów.

Naprawa MacBooków

Fachowcy przystępujący do naprawy laptopów Apple najpierw dokonują analizy, która pozwoli na postawienie diagnozy i ustalenie, jak długo może potrwać regeneracja sprzętu oraz jaki będzie jej koszt. Czasem naprawa może być droższa niż wymiana poszczególnych podzespołów, dlatego to klient decyduje, na jaką opcję chce się zdecydować. Poprzez podpięcie sprzętu do specjalistycznych urządzeń i wykonaniu kilku testów serwisant jest stanie rozpoznać, który element laptopa wymaga naprawy. Często wystarczy tylko konfiguracja systemu operacyjnego, innym razem potrzebne jest lutowanie podzespołów lub wymiana karty graficznej lub głównej. Oddanie swojego laptopa w dobre ręce daje gwarancję bezpieczeństwa i skutecznej naprawy.

Serwisanci nie dość, że są profesjonalni, sprawni i słowni, to jeszcze uprzejmi i uczciwi. Doradzili mi rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędziłem 1500 zł, mimo że w teorii sami mogli je zainkasować. Definitywnie najlepszy serwis w Trójmieście i okolicach.
Rafał Skwarek